Auto Babiš

Největší Citroën v ČR

C4 X a Ë-C4 X

Elektrická ë-C4 X a C4 X kombinuje eleganci fastbacku s moderním vzhledem SUV. Navíc máte možnost volby mezi spalovacím a elektrickým motorem v závislosti na aktuálních potřebách a preferencích.

 

Již od
544 900 Kč s DPH
430 471 Kč bez DPH
C4 X a Ë-C4 X - https://www.autobabis.cz/

C4 X - 1376

Motorizace 1.2 PureTech 100 S&S MAN6
Výbava YOU
Stav tachometru 0 km
Palivo benzin

Osobitý styl

 

Vysokou horizontální kapotu zdobí dva konkávní prolisy. Chromované lišty vycházející z loga umístěného uprostřed masky procházejí celou šíří přídě a lemují dvojúrovňové přední světlomety vybavené technologií LED Vision. Zajišťují výbornou viditelnost a umocňují high-tech vzezření vozu.
 

Při bočním pohledu vykresluje střecha dynamickou linii, která se ladně svažuje od horní části čelního skla až k integrovanému spoileru na víku zavazadelníku. Tento plynulý čistý tvar inspirovaný vozy typu fastback zajišťuje optimalizaci aerodynamiky, což dokládá hodnota koeficientu odporu vzduchu Cx = 0,29.

Vzhled vozu dokončují nová výrazná zadní LED světla, která dokonale ladí s předními světlomety. Jejich tvar kopíruje otvor zavazadelníku a svým vzhledem připomínají šíp, který směřuje do středu vozu, což dodává celku na dynamice.

 

 

Báječný komfort

 

 

Široká a velmi pohodlná sedadla Advanced Comfort®, která mají výplň ze speciální 15mm zesílené pěny, poskytují maximální komfort vyplývající z dokonalé opory těla, velkého rozsahu nastavení a stylového provedení.

Zážitek při cestování dále navýší prostorná zadní sedadla a vyhřívaná přední sedadla, která jsou navíc vybavena masážní funkcí.Elektrická ë-C4 X a C4 X disponuje mimořádně velkým zavazadlovým prostorem o objemu 510 l. Důmyslné uchycení víka zavazadelníku pod zadním oknem zajišťuje snadnější přístup do zavazadelníku díky širokému vstupnímu otvoru.

 

Praktický prostor pod podlážkou zavazadelníku nové ë-C4 X umožňuje bezpečné uložení nabíjecího kabelu nebo jiných předmětů.

 

Vozidlo k tomu ještě disponuje inovativním, exkluzivním systémem odpružení vyvinutým společností Citroën, který významně přispívá ke komfortní jízdě, protože místo mechanických dorazů využívá dva hydraulické v kombinaci s tlumičem a pružinou.


Hydraulické dorazy zajišťují absolutní pohodlí a navozují dojem z jízdy na létajícím koberci. Tento typ odpružení, kterým jsou vozy Citroën proslulé, vytváří dojem, že se vůz nad nerovnostmi vozovky doslova vznáší.

 

Služby Citizen

Díky programu Citizen můžete využívat služby, které vám usnadní každodenní život i cestování s ohledem na bezpečnost a pohodlí.

 

Asistenční systémy řízení

Elektrická ë-C4 X a C4 X nabízí řadu asistenčních technologií poslední generace. Až 20 nejnovějších systémů řízení zvyšuje bezpečnost jízdy a přispívá k většímu pohodlí za volantem. Řadí se mezi ně například:


VISION 360°

 

 

Tento systém podstatně usnadňuje manévrování s vozem. Na centrálním dotykovém displeji se zobrazuje 360° pohled na vůz shora včetně jeho blízkého okolí. Technologie nabízí 3 různé pohledy a vybírá nejvhodnější pro probíhající manévr. Požadované zobrazení lze zvolit také ručně. 

 

Active safety brake

 

Systém funguje od rychlosti 5 km/h. Pomocí multifunkční kamery v horní části čelního skla je schopen detekovat riziko srážky a začít brzdit namísto řidiče, aby kolizi zabránil nebo alespoň omezil její následky. 

 

Systém rozpoznání dopravního značení

 

 

Systém rozpoznání dopravního značení při jízdě průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním omezením. Zjistí-li kamera, že v daném úseku platí rychlostní omezení, předá informaci řidiči, který může rychlost doporučenou systémem přijmout a uložit ji stisknutím tlačítka jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Systém detekuje rovněž značky STOP, ZÁKAZ VJEZDU a ZÁKAZ PŘEDJÍŽDĚNÍ. 

 

Zpětná parkovací kamera TOP REAR VISION

 

Systém zobrazuje při zařazení zpětného chodu na dotykovém displeji pomocí 180° panoramatické kamery prostředí za vozem. Při přiblížení se k překážce kamera automaticky zoomuje. 

 

HANDS-FREE ovládání

 

 

Systém umožňuje zamknout, odemknout i nastartovat vůz s klíčem v kapse. Vůz řidiče rozpozná, jakmile přiblíží ruku k některé klice předních dveří nebo k otevírání zavazadlového prostoru. 

 

Motory

 

Elektrický, benzínový či naftový.

 

Elektromobil

 

Základní charakteristiky nového elektromobilu Citroën ë-C4 X:

 

 • Elektromotor 136 k (100 kW), automatická převodovka
 • 260 Nm okamžitě dostupný točivý moment
 • Dojezd až 360 km v cyklu WLTP
 • Dobití 100 km / 10 min pomocí 100 kW DC nabíječky
 • 50 kWh baterie se zárukou 8 let nebo do najetí 160 000 km při 70% nabíjecí kapacitě.

 

Benzin

 

Nový Citroën C4 X je vybaven účinnými a výkonnými zážehovými motory:

 

 • PureTech 100 Stop & Start Euro 6.4, 6stupňová manuální převodovka
 • PureTech 130 Stop & Start Euro 6.4, automatická převodovka EAT8

 

Diesel

 

Nový Citroën C4 X je k dispozici také s účinným a výkonným vznětovým motorem:

 

 • BlueHDi 130 Stop & Start Euro 6.4, automatická převodovka EAT8

 


ELEKTROMOBIL Ë-C4 X

Dojezd až 360km

 

Aerodynamický tvar a výkonný elektromotor, který neprodukuje žádné emise škodlivin, umožňují elektrické ë-C4 X dosáhnout dojezdu až 360 km (cyklus WLTP). Bez problémů s ní zajedete do stále častějších nízkoemisních zón, do kterých je omezen vjezd vozům s klasickým benzinovým či dieselovým motorem. 

Snadné a optimalizované dobíjení

 

Dobíjení elektrické ë-C4 X je snadné a lze jej realizovat u veřejných dobíjecích stanic na cestách i v domácím prostředí. Doba dobíjení do plné kapacity byla optimalizována:

 • U veřejné 100kW rychlodobíjecí stanice DC (typ 4) se baterie dobíjí rychlostí přibližně 10 km/min, přičemž 80 % baterie se dobije za 30 minut.
 • Při použití 7,4kW / 32ampérového wallboxu (typ 3) trvá dobíjení 7,5 hodiny při jednofázovém napětí nebo pouze 5 hodin při třífázovém napětí pomocí 11kW příplatkové palubní nabíječky.
 • V domácnosti a v případě nouze lze baterii dobíjet pomocí standardní domácí zásuvky (typ 2).

 

Pohodlí elektrického pohonu

 

Na cestách si můžete vychutnat velmi příjemnou elektrickou jízdu bez výfukových plynů a zápachu pohonných hmot. Poznejte nebývalou dynamiku díky okamžitě dostupnému točivému momentu a plynulou jízdu bez vibrací motoru a záškubů při řazení. Využijte specifických funkcí, které lze pro maximální pohodlí ovládat na dálku. V neposlední řadě zajisté oceníte nižší servisní náklady umožňující optimalizaci provozních nákladů. 

 

Čtyři způsoby dobíjení

 

 • STANDARDNÍ ZÁSUVKA: ve výjimečných případech se doma baterie dobije na 100 % za 24 hodin pomocí standardní zásuvky.
 • ZESÍLENÁ ZÁSUVKA: pomocí zesílené zásuvky se baterie nabije za 15 hodin.
 • WALLBOX: instalace je možná i u vás doma: nabíjení (z 0 na 100 %) trvá 7,5 hodiny při jednofázovém napájení nebo pouze 5 hodin při třífázovém napájení s příplatkovou 11kW nabíječkou.
 • RYCHLODOBÍJECÍ STANICE: u veřejné dobíjecí stanice se 80 % baterie dobije za pouhých 30 minut, a to rychlostí 10 km/min.

 

Intuitivní interakce

 

 

Citroën optimalizoval způsob obsluhy vozu tak, aby byla stejně snadná a přirozená jako používání jakéhokoli přístroje v domácnosti.

Řidič může na digitálním přístrojovém panelu sledovat stav dobití baterie a aktuální dojezd, jakož i tři volitelná zobrazení: ukazatel výkonu, tok energie nebo vliv vytápění na spotřebu energie.

 

Specifické stránky centrálního dotykového displeje, které jsou přístupné po stisknutí tlačítka na středové konzole, ukazují animaci elektrického pohonu a umožňují nastavení odloženého dobíjení baterie.

Při dobíjení baterie se zobrazuje zbývající čas do plného dobití, počet dobitých km nebo procento z plné kapacity baterie.

Ceník vozu Citroën C4 X a ë-C4 X

Stáhněte ZDE

Katalog vozu C4 X

Stáhněte ZDE

Ceník vozu Citroën C4 X a ë-C4 X

Stáhněte ZDE

Kdy se chcete s vozem projet? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549
Chcete pomoci s výběrem? Kontaktujte mě!

Zavolejte nám: 731 471 549
Kdy chcete vůz rezervovat? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549
Kdy se chcete s vozem projet? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549