Auto Babiš

Největší Citroën v ČR

Marek Eben: Sloupky zpoza volantu

Přišel čas přezout gumy. Jak tak sedím v servisu, napadá mě, že vlastně vzniká nový typ svátku. Dřív lidi slavili Boží tělo nebo Nanebevzetí Panny Marie, dnes už málokdo ví, kdy vlastně tyhle svátky jsou.

 

Ale máme nové svátky. Třeba zrovna zimní a letní gumovrat. Možná se z toho vyvine nějaká tradice, predstavuji si vesnický průvod v krojích, kdy šohajové a frajárečky nesou ozdobené letní pneumatiky a za zvuku písně je slavnostně pokládají do stodoly na slámu, případně do garáže. Uvažoval jsem, co by se k tomu hodilo za píseň, líbila by se mi taková lidová:

 

Na našem dvorku
Na našem dvorku
Dal Jano sbohem
Letnímu vzorku

 

Což o to, gumy, o ty my se staráme. Horší je to s dušemi. V tom kostele si člověk duši aspoň trochu dohustí, ne že by neměla záplaty, to určite má, ale když ji dohustíte, někam na tom dojedete. Docela by mě zajímalo, kdyby se dělaly takové silniční kontroly našich duší, jak by to dopadlo. Nevěra – 2 body, pomluva – 2 body, lež – 1 bod, milosrdná lež – rešeno domluvou. Nasbírali byste dvanáct bodů a už byste mazali na pouť do Santiaga de Compostella.

Možná je klika, že se to nedelá, kdyby to tak bylo, asi bych se už balil.

Kdy se chcete s vozem projet? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549
Chcete pomoci s výběrem? Kontaktujte mě!

Zavolejte nám: 731 471 549
Kdy chcete vůz rezervovat? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549
Kdy se chcete s vozem projet? Kontaktujte mě!
Zavolejte nám: 731 471 549